Kurs Indywidualny

Celem takiego kursu jest praca z psem i jego przewodnikiem bez osób obcych w miejscach zamieszkania właściciela psa, lub ustalonym wedle potrzeby miejscu. Kurs obejmuje szereg zagadnień pracy z psem, od posłuszeństwa po rozwiązywanie problemów behawioralnych jakie stwarza nasz psiak. Podchodzimy bardzo indywidualnie skupiając się tylko na danym osobniku co daje dużo lepsze efekty szkoleniowe czy efekty rehabilitacji zachowania niż na szkoleniu grupowym. Na kursie indywidualnym dojeżdżamy do klienta co ułatwia to prace i skupienie u psiaka nad którym będziemy pracować, gdyż psiak czuje się na swoim terenie bezpiecznie i w początkowej fazie bardzo to ułatwia kontakt z psem.

Kurs indywidualny zaleca się przede wszystkim psiakom z problemami behawioralnymi, u których podróżowanie może być bardzo stresujące, wtedy behawiorysta/trener z naszego Ośrodka odwiedzi Państwa w domu/mieszkaniu. 

Kurs Grupowy

Spotykamy się w określonych miejscach i godzinach. Skupiamy się na zaplanowanym programie posłuszeństwa lub programie rehabilitacji psich zachowań.

Grupa liczy 6 psów – minimum 3 psy aby grupa zaczęła działać w danej okolicy.

Lekcje na dworze lub w pomieszczeniach odbywają się na smyczy z psem,  jeżeli pies przejawia agresje obowiązkowy jest kaganiec.

Czas szkolenia to jedna lekcja w tygodniu od 1,5 godziny do 2 godzin w tym wykłady teoretyczne jak postępować i komunikować się z psem. Ilość lekcji i miejsce odbywanego szkolenia będą podawane na konsultacji.

Pamiętajmy, iż plan realizacji zajęć z lekcji na lekcje idzie do przodu nie wracając do lekcji w wcześniej. Także zachęcamy do gorliwego odrabiania zadania domowego i częstego ćwiczenia z psem by lekcje przyniosły pożądany skutek i radość z posiadania posłusznego psa. Prowadzimy również zajęcia grupowe dla najmłodszych psiaków, mianowicie SZCZENIACZKOWO – grzeczny szczeniak .

Kurs Behawioralny

Dla kogo ten kurs? Pamiętajmy iż to my ludzie mamy problem nie pies. Pies zachowuje się dla nas często w sposób nie zrozumiały, gdyż on spostrzega świat z innej perspektywy. Jako istota instynktowa kieruje swoje emocje czy decyzje pod wpływem swoich podstawowych instynktów, gdzie my ludzie kierujemy się większości inteligencją i nie potrafimy sobie poukładać informacji które przekazuje nam pies, bo staramy się je przełożyć w sposób filozoficzny a nie logiczny.

Kurs dedykowany jest przede wszystkim dla właścicieli psów , którzy nie potrafią pomóc swojemu psu z problemami takimi jak.: agresja lekowa, agresja zasobu, agresja terytorialna, agresja seksualna, agresja do domowników, stany lękowe związane z samookaleczeniem się , zachowań nerwicy natręctw, zachowań impulsywno-kompulsywnych, „ADHD”,  itd.

Praca z takim psem jest bardzo wymagająca, ale satysfakcja gdy osiągamy sukces jest nie oceniona. O czym warto pamiętać, szkolenia czy kursy behawioralnie nie oznaczają szkoleń tak zwanych bezstresowych. Cała praca nad psem z zaburzeniami wymaga działań pod katem obserwacji, jak by w takiej sytuacji zachował się inny pies gdyby chciał nam pomóc w uzdrowieniu naszego pupila. Bo takie zachowanie ma być przede wszystkim zrozumiałe dla naszego psa, a nie koniecznie zgodne z naszą ideologią czy modą.